خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اولین موسیقی جهان با امواج آب

  یک موسیقی‌دانان موسوم به «شاه کانوت» اخیرا توانسته برای اولین بار در جهان با استفاده از امواج در یک استخر شنا موسیقی تولید کند.

  getty 700  اولین موسیقی جهان <a href=با امواج آب " src="http://www.daneshmag.com/wp-content/uploads/2012/11/getty-700.jpg" title="getty-700" class="aligncenter wp-image-2720" />
  دکتر الکسیس کرکه با پوشش دهی بدن خود با حسگرهای حرکتی، آن را به شکل یک باتوم غول پیکر درآورد که آب را در یک مخزن موج عظیم در دانشگاه پلای‌ماوث کنترل می‌کرد.

  هرچه بازوهای کرکه بیشتر حرکت می‌کرد، صدا و شدت موسیقی افزایش می‌یافت.

  این موسیقی‌دان ۴۲ ساله از حسگرها بر روی بازوی خود برای کار با تعداد و اندازه موجهای تولید شده با ۴۲ پاروی بزرگ در این استخر استفاده کرد.

  حرکات وی این امواج آب را در مخزن کنترل کرده و ابزارهای سنجشی درون استخر حرکات آب را اندازه‌گیری می‌کردند.

  این دستگاه‌ها سپس علائم الکترونیکی را به یک ترکیب کننده ارسال کرده که موسیقی آنرا که شبیه به صدای نهنگها بوده، آماده کرد.

  کرکه با بالا بردن دستان خود گام صدا را عوض کرده و با استفاده از جوی‌استیکها به تعویض صدا می‌پرداخت.

  ارکستر امواج ۱۲ دقیقه‌ای دکتر کرکه که در پی افتتاح ساختمان دریایی جدید دانشگاه و مخزن ۳۵ در ۱۵ متری آن اجرا شده، توسط صدها تماشاچی در این دانشگاه مشاهده شد.

  این استخر همچنین از یک شناور بویه برخوردار بوده که یک صدای بم زنگ مانند را در زمان برخورد با موج ایجاد می‌کند. هرچه تعداد امواج بیشتری به آن کوبیده می‌شد، صدای زنگ‌مانند بیشتر تکرار می‌شد.


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : استخر ,کرکه ,امواج ,کرده ,صدای ,دانشگاه ,
  اولین موسیقی جهان با امواج آب

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر